Píšu

Svět dospělých ženských

Vybavuju si všechny ty časopisy, které jsem si kupovala mezi desátým a patnáctým rokem života. Redaktorky tam učily, jakým způsobem má ženská vypadat a fungovat, ať už se jednalo o perfektní make-up, nebo benevolentní a volnomyšlenkářské postoje vůči sexu (protože chlapi) . Jak šel čas, začínaly mě časopisy nudit, až jsem postupem času zjistila, že mi nijak nechybí a že jsem stejně „vyrostla“ po svém.


Je zvláštní, jak málo stačí, aby vás chlapi zaškatulkovali jako nepoužitelnou a nepraktickou. Přitom nejsem tak náročná: jenom dávám přednost chlapům, kteří sami vykazují aktivitu. Pamatuju si na tu kupu randíček a na kamarádky, které se ptaly, jestli těch chlapů nestřídám nějak moc. Nestřídám – jenom jsem zjistila, že když přestanu běhat kolem chlapa já, on sám pokračuje tak nějak po svém a já ho víc nezajímám.

Známe energetické principy: podobné si přitáhne podobné, a přitáhněte  si aktivního „skutečného“ chlapa, když samy lítáte jako hadr na holi kolem „donchuánů“ , aniž byste znaly svoji „skutečnou“ cenu a měly samy v sobě pořádek. Tak jsem to utnula, ať se můžu dát dohromady. Což je samozřejmě zase proti zákonitostem moderních žen z holčičích webů: Nejde přece pro boha živého chtít po mužích, aby se snažili sami!

Delší dobu trvalo, než jsem se skamarádila se svojí pletí a začala si všímat, co jí svědčí a co jí spíš škodí. Zvykla jsem si zamatlat se make-upem, a to i když jsem jednou podle nejnovějších módních trendů pořídila přírodní olej z růže, že prý je to víc bio než chemické krémy. Tak jsem skončila jako růžička: s miliardou malinkých rudých vřídečků po celém obličeji. Zahoďte krémy – frčí bio  🙂

Vlastně za to může Míša – vloni si dala měsíc bez make-upu, a napsala o tom u sebe. Můj měsíc bez make-upu se vyšplhal na tři čtvrtě roku, kdy jsem sledovala, jak moje pleť získává zdravější a zdravější odstín. Zeleno žluto bílá? To už není pravda; jenže vysvětlujte to holce, která v časopisech hltá všechny ty články o tom, jak si nanést make-up, a jak je jenom s make-upem žena žádoucí a krásná.Na Youtube a na blozích existují dva druhy dospělých blogerek: jedny, které jsou dospělé a mají i dospělou hlavu, a druhé, které zamrzly v pubertě a zabývají se hašteřením, blokováním, extrémním botoxem a řešením kravin.

Je těžké vymanit se z vlivu té druhé skupiny blogerek, protože jsou jednoduše daleko víc vidět. Jenže dospělá ženská se pozná jinak.Je nebezpečné vychovávat dcery tak, že o „nepohodlných“ tématech nebudete mluvit a „dovolíte“ jim nakupovat holčičí literaturu. V časopisech vládne až moc hloupostí, a názor tam ustupuje článku, který je zaplacený sponzorem. Z labutí pak rostou husy, což je škoda rovnou dvakrát …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *