Píšu

Co se děje s mými blogy?

Únor ještě proběhl v klidu. Na Vysvobozené vycházely články ohledně blogování a nic nenaznačovalo, že by se mělo cokoliv měnit. Pak uběhly dva měsíce bez jakékoliv větší aktivity. Je půlka třetího, na blogu se šklebí poslední článek z 25. února a Andrejka nikde.

Pokud mě sledujete na sociálních sítích, mohli jste si všimnout dalšího blogu. Tentokrát na WordPress.com – zkoušela jsem se vrátit zpátky na volné blogovací servery. Jenom jsem se nedokázala smířit s těmi reklamami, které mi jakožto novému uživateli naskákaly na stránky. Ano, provozovatelé musejí z něčeho žít. Jenže já jsem si po dvou letech na vlastní doméně, kde jsem bannery neměla zvykla na clutter-free webovky a poté, co mi Blogger nepropsal článek na web, i když jej v administraci měl jsem se po úvaze rozhodla projekt zamýšlený pro Blogger oživit zas na vlastní doméně.

Můj čtvrtý web, Fotoblogerka, vznikl jako úložiště pro fotky. S tím, že budu fotit a psát o focení tam. No, myslím, že teď už je víc než jasné, že se námět neuchytil. Zkoušela jsem webovky nechat jako svoje portfolio na fotky, ale nejsem typ, který by to bavilo. Mám na Zoneramě účet, nahrávám tam všechny schopné fotky, které upravím ke zveřejnění a zatím tam přibývají složky jednou za měsíc (streetovky netvořím v nějakých větších cyklech, zatím) . Pokud mě nesledujete na Instagramu, je Zonerama další způsob, jak šmírovat můj foto “progres” 🙂 .

Čtyři blogy udržovat neplánuju. Vysvobozenou mám ponechanou s vypnutými komentáři (skrz spam) . Myslím, že jsem tam za ty dva roky sepsala hodně článků o blogování, které můžou zájemcům pomoct. Nejsem teď schopná říct, jestli ještě přidám nějaký výukový článek ohledně blogování, ale v každém případě dva roky ještě poběží.

WordPress.com dál využívat nebudu, a Fotoblogerku taky nechám prázdnou. Místo WordPress.com mám teď Blogerienne (zvykla jsem si na luxus určitých vychytávek na doméně) , a s Fotoblogerkou jsem byla dost optimistická. Ohledně fotek existuju na svém Instagramu, včetně psaní k fotkám. No, psaní; ono toho kolikrát není moc co říct.

V průběhu několika dalších dní upravím stránku O mně. Doplním tam proč Blogerienne vznikla a co plánuju dál, ať zájemcům nastíním rámec. Něco jsem si trochu zkoušela právě na těch volných blogovacích platformách, ať dostanu do ruky nějaký mustr, ale přišel čas to odpálit naplno. I když jsem si původně říkala, že s propagací počkám, až tady budu mít víc článků. Jak se zdá, mám přes to všechno dost zájemců, kteří si dělají starosti, co se to se mnou vlastně děje 🙂 .

13 komentářů u „Co se děje s mými blogy?“

 1. Teda, teď se přiznám, že jsem měla dobrý “aha” moment. Mně si byla nějaká povědomá, a teď vidím “vysvobozenou” a už je mi jasné proč. 😀 V minulosti jsem na vysvobozené párkrát byla….

  Každopádně držím palce, ať se ti v blogách podaří udělat pořádek podle tvých představ a budu se těšit na nové články. 🙂

  …Ari

  1. Andrea říká:

   Jo, to je možné – potloukám se po internetu dlouho 🙂 Díky, vynasnažím se 🙂

 2. Anna říká:

  Ne, Vysvobozená je super. Kolikrát jsem prokrastinovala v práci nad tvými články a omlouvala si to tím, že se stejně vzdělávám. 🙂
  Tak hodně štěstí s dalším vývojem, ale piš dál, mě to hrozně baví číst. 🙂

  1. Andrea říká:

   Neboj, rozhodně nic nemažu 🙂 . Jsem ráda, že se moje články hodí 🙂

 3. Michaela říká:

  Říkala jsem si, co je tento projekt zač. Už se mi stýskalo po Vysvobozené, tak tě aspoň tady budeme dál vídat 🙂

  1. Andrea říká:

   Jojo, není všem blogům konec 🙂 Ty jsi ostatně taky rozjela nový sympatický projekt 🙂

  1. Andrea říká:

   Bylo to potřeba – nebyla jsi sama, kdo se ptal 🙂

 4. Kája říká:

  Jsi prostě stěhovavá. 🙂
  Já jsem se po krátkém váhání vrhla zpátky tam, kde jsem byla. S tím, že jsem promazala či částečně cenzurovala některé články. Eh, hromadu článků. Mám teď kvůli tomu méně témat a nápadů na články, ale aspoň se nemusím tolik stydět a bát, že mě vypátrá někdo, kdo by neměl…
  Ono to prostě nešlo vydržet! Psaní je moje.

  1. Andrea říká:

   Jasně, člověk by třeba rád, ale to psaní se ho drží. Budu držet palce 🙂

 5. Anchor říká:

  Ha, I found you! 😀 Založila jsi tento blog 13. května, jako vyšel tento tvůj článek? 🙂 Jestli jo, tak budeš mít blogová výročí ve stejný den a měsíc jako já, akorát s rozdílem 6 let! 😀

  1. Andrea říká:

   Bohužel Anchorko, jedu už od dubna 🙂 28.4. mám první článek (Svět dospělých ženských), a hádám, že samotná platba za hosting proběhla ještě kousek dřív. No jo, držím se tady trochu bokem a jenom si tak datlím 🙂

   1. Anchor říká:

    Aha :/ Děkuju za odpověď a milé oslovení! 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *