Píšu

Zlozvyk v mojí ranní rutině

Jestli jsem se v poslední době v něčem hodně změnila, je to rozhodně schopnost začít znovu , i když zrovna není prvního ledna. Dokud jsem chodila do školy, fungovala jsem od prázdnin k prázdninám a Vánoce byly jasný dělicí prvek. Červenec – Srpen nebyl čas cokoliv takového řešit, a teprv až po změně rutiny přišla šance udělat pořádek se vším, co se doteď ukázalo jako neefektivní.

Člověk má být ze svojí podstaty nervózní z čehokoliv nového, co vybočuje z komfortní zóny. Jako důvod vědci uvádějí naprogramování z dob, kdy každá změna znamenala potenciální průšvih. Dnes už to není průšvih jako takový; o střechu nad hlavou ani o život nám při změnách většinou nejde. To ale neznamená, že všichni každou změnu vítáme s otevřenou náručí.

Za jeden můj hlavní zlozvyk po ránu vlastně můžou Lucka a Nicole z blogu A Cup of Style. Někde v ranní rutině uváděly, že mají několik budíků a mezi nimi hned po probuzení kontrolují internet a sociální sítě. Přebrala jsem to tehdy taky, ale bez těch dalších budíků. Kolik jsem já toho ráno stihla, když jednou nešla elektřina … Poslední dobou se tomu začínám dostávat na kobylku. Nabiju mobil odpoledne, hodím jej do batohu a už nevytahuju. Když jej nemám na očích a nemusím na něj sahat, je odolávání jednodušší.

Je krásně vidět, jak snadno se z každé změny stává rutina. Stačí dvakrát, třikrát udělat ten samý krok jinam, staré programy se mažou a na jejich místo nastupují nové. Chce to jenom jediné: člověk si musí sám jasně uvědomit, co mu nesedí a proč to dělá. Teprv tehdy může začít něco měnit.

Každé ráno může být důvod pro nějakou drobnou změnu. Sama mívám sklony neuvědomovat si všechny ty drobné krůčky, které moji rutinu doprovázejí. Až mi je připomenou bolesti hlavy, které se ukážou zdánlivě bez příčiny ob den. Jenže jak mě nemá bolet hlava, když si jako první věc po probuzení svítím do očí mobilem?

Sprcha ráno, casual make-up jenom čistě abych se cítila líp, velký hrnek vody na probuzení – ráno jako takové pomáhá nastartovat den, a je velká škoda, když si do něj dobrovolně přidáváme prvky, které nám přidávají stres, shon nebo problémy s opuchlýma a bolavýma očima.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *