Píšu

Květináče na okně

S bylinkami se kamarádím od mala. Za jeden z nejsilnějších zázraků na chřipku a podobné lahůdky považuju šalvěj. Pokud se dostatečně silně naleju a udržuju se v dostatečně naloženém stavu, je ten zelený zázrak pomalu stejně účinný jako paralen. Ještě dodám, že moc na prášky nejsem a zmíněný paralen při nachlazení je to nejsilnější, co ve svojí lékárničce vedu.

Na zahrádce nám toho roste víc, ale “vlastní” keřík jsem si pořídila až minulý týden. Koupila jsem si skleněnou lahev na vodu s tím, že si do ní pokaždé lístek hodím, ať mi tam máta zavoní. Ať neoškubávám keříky na zahradě, rozhodla jsem si zařídit “vlastní chov” .

Původně jsem chtěla koupit semínka a začít od píky. Nakonec jsem sehnala květináček s narostlou mátou, tak ji jenom přesadím do většího květináče. Ono sehnat semínka bylinek se ukázalo jako celkem kovbojka – v květinářstvích byli vybraní, zůstal jim tam rozmarýn a pár salátů, tak mi nezbylo nic jiného, než se podívat po supermarketech. Byla tam poslední a já jsem využila situace.

Tak jsem sama zvědavá, jaký ze mě bude pěstitel 🙂 . Už v březnu jsem dostala malý stromeček v květináčku, který zatím žije. Mohlo by to znamenat, že mátu neumořím a chvíli u mě vydrží 🙂 .

6 komentářů u „Květináče na okně“

 1. Kája říká:

  Jó, vlastní bylinky jsou fajn. Tak ať se daří. 🙂

  1. Andrea říká:

   Děkuji 🙂 zatím žije 🙂

 2. Sabi říká:

  O tej šalvii som ešte nepočula, tak to snáď niekedy vyskúšam. 🙂

  Sabi z blogu Beautiful savage

  1. Andrea říká:

   Šalvěj je pěkně silná potvora 🙂

 3. Boudicca říká:

  Pěstuji si doma mátu a bazalku. Pár měsíců mi obvykle ty supermarketové keříky vydrží, pak postupně ztratí chuť, tak je dotrhám a nahradím novými. Na nachlazení miluji zázvor s citronem a medem, to je taky ďábelská věc. 🙂

  1. Andrea říká:

   Dobré vědět, sice jsem ji už přesadila, ale aspoň nebudu překvapená 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *