Píšu

Rok bez nákupů: Květen, měsíc vášní

Stav měsíce května se dal odhadnout už podle toho, jak moc se mi nechtělo tento článek vytvořit. Blíží se půlka června, a já až teď dávám dohromady, co se mi v květnu povedlo a co ne.

První dva týdny byly v pořádku. Držela jsem se vytyčeného směru a šlo to samo. Pak jsem ale byla fotit jednu hasičskou akci a oživila se mi chuť pořídit něco krapet delšího a univerzálního, protože ten široký objektiv je sice fajn mezi davy, ale dál nedosáhne.

A jako na potvoru se na bazaru objevila Sigma 50-150 mm f 2,8 , po které pokukuju už delší dobu. Sigma tento objektiv už nevyrábí a jeho nástupce si cení na 30 000 Kč, protože jej vytvořila ve světelnosti 1,8 jako partnera ke svému 18-35 se stejnou světelností. Zaplatit 6 000 Kč a 30 000 Kč je dost velký rozdíl, a tak jsem v půlce května doplnila svoji foto výbavu o další sklo.

Už v dubnu jsem jedno pořizovala. Nějak poslední půlrok doplňuju fotovýbavu, a to jsem do No Spend výzvy šla také proto, že jsem neměla úplně jasno v tom, co a čím chci fotit. Ono nakonec stačilo začít fotit …

Další moje nákupy byly matný hnědý oční stín (Rosewood od Clarins, taková ta barva kterou použiju lehce na celé oko a nazdar) a knížka (Dallasová od J.D.Robb, moje guilty pleasure) . A spodní prádlo – Zalando vede velikost 60C, to prádlo vydrží (Change mám vyzkoušenou) a narazila jsem na “svůj” střih . Jenom mi doteď nezbývaly peníze, abych další pořídila.

Slavím ale jiný úspěch. Vyšší vklad na stavební spoření. Přehodnotila jsem priority a květen je po zatraceně dlouhé době první měsíc, kdy se mi podařilo uložit hodnotu, kterou jsem si určila na začátku.

6 komentářů u „Rok bez nákupů: Květen, měsíc vášní“

 1. Michaela říká:

  Tomu se říká pevná vůle ? ale pokud ti pak nebude účet krvácet a objektiv se opravdu bude hodit a využiješ ho, asi se to dá omluvit ?

  1. Andrea říká:

   Žee? 🙂 🙂 Důslednost základ úspěchu 😀 Ale jo – široký a základní mám, a na focení různých akcí typu hody, hasiči nebo Vnorovská desítka mi něco střední / delší chybělo 🙂

 2. Hasičskou akci jdu fotit příští víkend, tak jsem zvědavá, co z mých amatérských fotek vyleze, protože s Izy se stále učím zacházet O:-) Čím víc fotím, tím víc docházím k tomu, že mám fajn objektivy, ale jak píšeš – chtělo by to něco kapánek delšího a za jeden obyč. širokoúhláč bych se taky nezlobila, ale to počká. Zatím jsou to jen “domněnky”, uvidím, jak mi to půjde a pár objektivů vyzkouším a pak se teprve rozhodnu.

  A ano, jak píšeš, je dost rozdíl mezi 30 tisíci a 6 tisíci. 😀 Právě z toho důvodu chci počkat, až si budu jistá, co za objektiv vlastně chci.

  Hnědé oční stíny jsou naprosto super základ, se kterým (když se to nepřežene) není co zkazit. Doplnit řasenkou, leskem nebo balzámem a tradá mezi lidi. 🙂

  Na Zalando jsem se popravdě ještě nekoukala – ale mrknu. Já většinou spodní prádlo kupuji na Astratexu (vedou 70F), protože v kameném obchodě prostě nemám šanci.

  Se stavebním spořením gratuluji. ^_^ Podle mě rozhodně krok správným směrem. 🙂

  1. Andrea říká:

   Jo, já si myslím. Minimálně mám smlouvu udělanou tak, že tam za určité peníze naskakují zajímavé bonusy 🙂

   1. To se vždycky hodí. 🙂 Já mám teda stavebko jen “aby se neřeklo” a všechny nadbytečné peníze (teda pokud vůbec nějaké jsou) cpu do investičních fondů.

    1. Andrea říká:

     Vidíš – o fondech zase nevím nic já 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *