Píšu

Červenec: Měsíc, který se nestal

Jak jenom začít … Začalo to celé po bazarech. Na Megapixelu a na Paladixu. Minulý měsíc jsem se bavila o pevném objektivu pro Lumix a tento měsíc jsem na něj narazila na Paladixu za třetinovou cenu. Je to hodně slabá výmluva, zvlášť když jsem měla za úkol do března 2020 neutrácet v několika jednoduchých kategoriích.

Na fotce chybí jediná věc, kterou jsem pořizovat musela: růžový Herlitz Flex ve formátu A4. Musela jsem si koupit nový deníček (a skončila se zápisníkem Miquelrius Mineral “v zásobě” , protože nádherné desky, ale pšššt ) . Je to systém na gumičky, kam se vkládají jednoduché linkované sešity, a dokonale si to sedlo s tou minimalistickou částí mojí osoby.

Plus ty čtyři fixy a ten Leuchtturm Port Red – už jsem psala o svojí náhradní hlavě, a Leuchtturm je jen volné pokračování. A ty čtyři fixy – něco jsou tenké černé popisovače do bullet journalu, a dvě jsou Tombow s měkkým hrotem na kaligrafii. Jo, učím se krasopis – nasmáli byste se, kdybych vytáhla tu žlutou písanku z první třídy; naštěstí jsem ji už pěkně dlouho nikde neviděla 🙂 .

Už jsem dřív psala, že mi na Lumixu GF7 vadí, že je prakticky spíš kompakt než bezzrcadlovka, a že celkové ovládání je ideální na přepnutí do inteligentního automatického módu a jednoduché cvakání jako u mobilu. No a co se nestalo: za 7500 jsem našla tělo Lumixe GX80 s tovární zárukou do roku 2020. Nakonec jsem v červenci utratila za techniku 16 000, i když mě částečně omlouvá fakt, že bych v plných cenách místo 7500 a 9000 Kč zaplatila 13 000 a 20 000.

Psala jsem i do Megapixelu do bazaru. V Brně jsou pánové naprosto kouzelní a bleskově rychlí, i když mi museli říct, že bazar svozem řeší v Praze. Tam to už chvilku trvalo, ale nakonec se ukázalo, že pro mě výkupní ceny nejsou dostatečně zajímavé na to, abych činila pokání tímto způsobem. Původně jsem si řekla, že tím, co jsem za poslední půlrok nepoužila doléčím svůj bankovní účet, ale nakonec není kam spěchat. Že jsem cítila chuť učinit pokání ještě neznamená, že musím dělat kraviny.

A to jsem vymyslela geniální plán založený na obálkách. Člověk si řekne, že by to přece zvládnul i bez obálek, ale určit si peníze přesně, zbytek vysypat do prasete a další časový oddíl začít s dalším dílem má přece jenom určitý psychologický efekt. Bude to fungovat geniálně, pomůže mi to spořit a propůjčí mi to nějaký prostor i na utrácení, ale upgradem kapesní fototechniky a nákupem Panasonic Lumix GX80 a objektivu Summilux 15 mm jsem si finanční plán totálně rozhodila. No nevadí; začneme v srpnu. Pořádně a pěkně od začátku …

2 komentáře u „Červenec: Měsíc, který se nestal“

 1. No, řeknu ti na rovinu, že já na tom s šetřením nebyla o nic líp. Srpen byl opět ničivý, co se financí týče.
  Obálkový systém by u mě asi neprošel, ale jsem od září rozhodnutá najet na rozdělení peněz na jednotlivé účty a karty, tak jsem zvědavá, jak mi to půjde.
  Mám pocit, že za poslední dva měsíce mám tolik materiálu na články… jen.. si to prostě napřed musím všechno uspořádat.

  PS: Bločky, zápisníčky, brushpeny apod. jsou zlo 😀 Taky se dost často neudržím a koupím si je, i když vím, že je nepotřebuju. A kaligrafii jsem vzdala, ale chci zkusit tu fail calligraphy (nepravou kaligrafii či jak se to jmenuje). 🙂

  1. Andrea říká:

   Já jsem u levelu “Nahoru čára tenká, dolů čára silná” . Krasopis ani Calligraphy se tomu říkat nedá, nicméně mně to stačí 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *