Papírnictví

Moje náhradní hlava: Jde udělat diář bez kalendáře?

Papír a tužka mi jsou obyčejně milejší než mobil a aplikace na poznámky, i když jsem si stáhla jednu, která mi umožní lepit si po displeji mobilu imaginární barevné lepíky. Lepíky jsou věčně prázdné, až na pár případů, kdy si datluju nákupní seznam. Ale i tak: zkoušela jsem pár typů zápisníků a diářů, než jsem došla k variantě, která je dost flexibilní na psaní a dost šikovná pro ostatní potřeby.

Měla jsem už několik verzí s kalendářem a i když jsem se snažila, ve dvou třetinách případů jsem měla okýnka prázdná. A to i v Happy Planneru, který má ve svislé variantě dost prostoru na to, aby se dal používat jako deník.

Další verze byla bullet journal (tečkovaný sešit, kde si diář prakticky vytvoříte od nuly pravítky a propiskou) . Pořád to neřešilo hlavní problém: já ty týdenní kalenáře nevyužiju, což jsem zjistila i u kroužkového Filofaxu, kde se mi plnily spíš kategorie jako telefonní seznam a papíry na poznámky.

Nakonec jsem spojila Filofax a bullet journal, a to doslova. Měla jsem v zásobách jeden Filofax Notebook – to je systém spirálově vypadajícího diáře, kam si můžete vkládat vlastní papíry. Originál náplň je drahá, ale já jsem to vyřešila po svém: z tečkovaných zápisníků Sloktepo jsem kroucením vyndala spirálovou vazbu, každé druhé otvory na spirálu prostříhla a nakrmila jimi ten Filofax. Ano, dírky nejsou hříbkové, ale je to plně funkční a minimálně třikrát levnější.

Oddělovače mám něco ze základní náplně, která mi s Filofaxem dorazila, něco upravené z čelních stránek Sloktepa (ten plameňák je úžasný) a teď mě čeká jenom vytisknout si oddíly pro telefonní čísla, evidenci financí a další sekce, na které jsem si zvykla z Filofax diáře a v notebooku je zatím nemám.

Filofax notebook má zavírání na gumičku a pevné desky. Ještě by se hodilo poutko na propisku. (Dá se dokoupit, opět za nekřesťanské peníze. Já jsem si zvykla nosit v batohu malý penál) . Je to systém, který jsem si oblíbila a vzhledem k dostatku spirálových bloků všude v papírnictvích nebude s náhradními náplněmi v dohledné době problém.

5 komentářů u „Moje náhradní hlava: Jde udělat diář bez kalendáře?“

 1. Boudicca říká:

  Já se zrovna dnes pustila do návrhu bulletu na příští rok, který mi bude plnit i funkci běžného diáře. Také zjišťuji, že mi klasické diáře nevyhovují, tak si to chci vyzkoušet po svém. Filofaxy jsou pekelně drahé, odpovídá aspoň kvalita?

  1. Andrea říká:

   Náplně do sešitů jsou přestřelené, ale desky mě zatím nezklamaly. Ani u notebooku (mám dva), ani u diáře Domino soft.

 2. Boudicca říká:

  Tak to je dobře! Zvlášť, když náplně lze pořešit i jinak.

 3. Gabux říká:

  Já jsem zjistila, že nejsem absolutně schopná vést si jakýkoliv diář 😀 Ale nápad skvělý!

  1. Andrea říká:

   😀 Děkuju! Je pravda, že předtištěné s kalendářem mě nebaví. Musí se to dát přehazovat, dodělávat tam stránky a Leuchtturm, který mám teď má navíc číslované stránky, tak i kdyby něco, dopředu můžu psát obsah 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *