Píšu

Syndrom Carrie Bradshaw: Nestříhejte chlapům koule

Když jsem začínala randit (na dnešní poměry poměrně pozdě), měla jsem jistou představu. Dopadlo to nakonec tak, že jsem to byla já, kdo běhal, zval, vypisoval a působil jako ta hybná síla, která všechno táhne. Když jsem byla unavená a potřebovala jsem podpořit, nedočkala jsem se reakce, jaké bych se dočkat chtěla a celé moje imaginární království začalo jít do kopru. Vybírala jsem si muže, kterým vyhovovalo, že jsem až nejistě hyperaktivní, i když to z mojí strany byla spíš maska a pak jsem se divila, že věci nefungují, jak jsem měla původně v plánu.

Fresh Sass to v jednom ze svých článků přirovnala k syndromu Carrie Bradshaw ze Sexu ve městě. To je ta, která lítá za chlapy, jak se někde objeví někdo zajímavý, cpe mu svoje telefonní číslo a když se někdo projevuje jako kámoška Charlotte, podezírá jej z frigidity.

Na jednu stranu jsem působila stejně směšně, jak na mě teď působí celý ikonický seriál. Na stranu druhou jsem celé nahánění stopla a řekla si, že tentokrát nebudu nic hrotit a počkám, až mě muž pozve sám. To by ale nesměl být svět plný Carrie Bradshaw, která se ještě ráda postará o všechno úplně sama a muži nenechá ani centimetr na jeho vlastní iniciativu.

Jeden z psychologů psal, že nemáme chlapům šmikat koule. Že je emancipace sice fajn, ale že chlapy připravuje o možnost být skutečně muži, a jako muž se skutečně cítit. Je těžké nechat koule chlapům, když vidím, že se stáhnu z aktivního lovení a najednou je kolem pusto. Pánové si zvykli, že jim holky samovolně padají do náručí, a kdo by lovil sám?

Je mi jasné, že se nic nemá hnát až do extrému. Že extrémní nečinnost je stejně špatně, jako extrémní nahánění všeho, co má penis. Jenže vychytat ten ideál a nezbláznit se z toho, že člověku ujede vlak není tak jednoduché, jak to vypadá, jako když se člověk snaží uklidňovat u patřičně zaměřených motivačních článků.

10 komentářů u „Syndrom Carrie Bradshaw: Nestříhejte chlapům koule“

  1. Andrea říká:

   Blbě se mezi nimi hledá ochota zapracovat. Hodně z nich má macho syndrom

   1. Ano. A obávám se, že na vině je jednak výchova, ale taky jak už si zmínila – to, že býváme až moc snaživé a oni pak vše dostanou naservírované až pod nos. 🙁

 1. Michaela říká:

  Syndrom Carrie je hezké přirovnání a dává smysl. V tom seriálu ale padla i druhá hláška – jestli má chlap zájem, ozve se, pozve tu, o kterou stojí a najde si na ni čas. Pokud se nic takového nestane, chlap nemá zájem a i když z toho třeba rande bude, není moc pravděpodobné, že by o holku opravdu stál. Myslela jsem si to už dřív, tam to říkali taky no a nakonec mi to potvrdil i můj chlap.
  Carrie to s chlapama moc nezvládala… Sex ve městě zkresluje ženám představu o vztazích podobně jako mužům porno.
  Snad nevadí, že to píšu bez obalu 😀

  1. Andrea říká:

   Otevřenost určitě nevadí 🙂

  2. Na tom určitě taky něco bude. Jen mám pocit, že jak psala Andrea, že chlapy jsou zhýčkaný a popravdě se jim moc nedivím….

 2. Lucie říká:

  Též jsem ze vztahů bývala unavená, ale mohla jsem si za to sama. Přesně jak píšeš… hyperaktivní trubka, která buduje dokonalý vztah, ale celý to táhne prostě jen ona. A pak jsem řekla, že končím. Řekla jsem “Buď konej ty, udělej náš vztah zase hezký a nebo se na to vykašleme. Už nemůžu. Jsem unavená. Nebaví mě to.” A kupodivu přišla snaha i z druhé strany. Je to o pohodlnosti a naší hyperaktivní, kreativní povahou tomu moc nepomáháme… 😉

  1. Andrea říká:

   Nepomáháme, v tom máš pravdu 🙂

 3. Radka říká:

  Opravdu vtipné myšlenky 🙂 Já myslím, že záleží na povaze každé z nás. Když jsem kohokoliv chtěla, tak jsem mu to dala patřičně najevo a pak už záleželo na něm, co si s tou informací počne. Ale být od začátku panenkou v koutě, to bych nikdy nevydržela. Na to jsem příliš divoká a kreativní a hlavně není čas ztrácet čas 🙂

  1. Andrea říká:

   Panenka v koutě je zas opačný extrém. Jako kdyby neexistovaly stavy někde mezi 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *