Píšu

#interBytí: V čem mi pomohl blog?

Girl Blogging Woman Typing Writing Blogger

Od mala (dobře, od nějakých dvanácti let) jsem přes propisku a papír. Svoje první noviny jsem napsala v té době a co se týká psaní, dost mi pomáhalo, že jsem to psala pro sebe a nikam jsem nic nezveřejňovala. Povídky, básničky, pak přišel blog jako přirozené rozšíření a odpověď na otázku: “Co dál” .

Sedm nebo osm let jsem strávila na blogovacích serverech a pak si zařídila doménu. Čistě jenom proto, abych mohla vyházet zbytečné pluginy a reklamní bannery a mohla si přeskládat věci podle svého. Právě blogovací platformy mě naučily minimalismu a účelnosti, co se týká vnitřku webu, a jako bonus se přidal fakt, že věci nemusejí být dokonalé, stačí jenom, když si tvořím po svém.

Tento blog nemám na moje poměry tak dlouho. Pokaždé, když chci hrubším způsobem změnit zaměření, založím si nový web. U domén se to prodraží, ale v praxi to znamená, že se časem můžu vrátit i ke článkům na to původní téma, pokud mě znovu začne zajímat bývalé téma. Doteď jsem svoje předchozí blogy důsledně mazala. Škoda; mohla být legrace a navíc jsem zrovna minulý týden dostala nostalgickou náladu.

V každém případě, internet mi pomohl najít spoustu dobrých blogerek, o kterých bych bez komunity blogerů nevěděla. Šikovné slečny, které by si zasloužily víc návštěv na svých stránkách, ale hoví si ve svých virtuálních vesmírech, protože by ten komerční znamenal až moc neakceptovatelných kompromisů.

Blog mi pomáhá zlepšovat se v psaní, naučil mě vytvořit si projekt, který má hlavu a patu (i když to u některých blogů nebylo moc poznat) , naučil mě, že poučky za nikoho článek nenapíšou a uvázat se do řetězů a psát podle musíš/nesmíš znamená akorát zaškrtit si přívod nápadů na články.

Zjistila jsem, že moje nejsilnější stránka jsou úvahoidní články, naučila jsem se upravit si jednoduché věci ve zdrojovém kódu, naučila jsem se vyhledávat prvky na stránce a v HTML schovávat všechno, co se mi v rozložení webu nehodí a na svůj aktuální web se mi podařilo navrhnout a vlastnoručně sesmolit logo, které se mi dost líbí.

V každém případě se mi aktuální trendy na internetu dost hodí. Neberu to tak, že “nikdo nic nečte” a “všichni sledují podcasty a Youtube” . Beru to tak, že blogovat zůstali jenom lidé, kteří blogovat chtějí. Tím pádem přibylo článků, které vznikly proto, že autor věděl, co chce říct a dal si s tím tu práci.

Autorkou projektu #interBytí je Tereza Glint

3 komentáře u „#interBytí: V čem mi pomohl blog?“

  1. Teri Glint říká:

    Jsem ráda, že jsem tě znovuobjevila :)! Děkuji za zapojení se ještě jednou 🙂 A tvoje aktuálné logo je boží!

    1. Andrea říká:

      Děkuju! No jo, začalo to nějaký ten měsíc zpátky drhnout, tak přišel čas vrátit se s blogem kus zpátky 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *