Píšu

Září bez nákupů: Můj ztracený bullet journal

Tak trochu alibisticky jsem se dostala na konec prvního měsíce Roku bez nákupů. Že už předtím těch měsíců bylo šest vědí čtenáři, kteří měli dost odvahy na to, aby mě sledovali na Twitteru a vedli v patrnosti všechny ty odkazy na nové a staro nové weby, které jsem přidávala. Z hlediska přehlednosti a kompaktnosti jsem po zakotvení na jednom řešení rozjela projekt znovu. Že už budu vědět, co od sebe čekat. Že už budu zkušenější a vytvořím si ideální podmínky pro to, aby mohla výzva Rok bez nákupů klapnout.

*stráví deset minut hledáním bullet journalu se soupisem nákupů. Ten prevít zmizel.

Co se týká lahviček, poctivě domazávám krémy a dodělávám odličovače. Jen s vlasy jsem o tři lahvičky v plusu. Začala jsem variaci na curly girl metodu (způsob péče o kudrnaté vlasy) a koupila si čisticí šampon (Rhassoul od Urtekram) a kokosovou péči o vlasy (kondicionér a krém na vlnité vlasy) . Jinak, s kondicionérem od Gliss Kur jsem v poslední čtvrtině a se sprchovým gelem taky. Ještě tam mám dva, z toho jeden neotevřený.

*počítá se do “zrecykluj zápisníky i náplně” předobjednávka novinek z Yuppi?

Začala jsem psát morning pages. Má to být mentální download, než se vám stihne probudit ego. Rozhodně jsem se cítila daleko jinak, když jsem ráno čtvrt hodiny psala. Jen dnes se mi chtělo hodně spát, tak jsem místo “stahování” dospávala. Jinak psaní ranních stránek neodsuzuju a budu testovat dál.

Happy planner zveřejnil novinky na rok 2020, a ta Stargazer kolekce je vážně něco. Mám předobjednanou kupu samolepek a dva zápisníky, jeden větší a jeden menší. Nelituju, protože grafika se povedla a ty “to do” stránky z diáře plánuju nahradit tečkovaným mini papírem ze zápisníku, který už doma mám. Jen ať už je půlka října 🙂

Tvrdé změny v kosmetice? Nacházím si každodenní rutinu, jak se zkrášlit, ale neudusit pleť. Našla jsem si způsob, kterým by to šlo, a třídím si ranní rutinu tak, aby se to do ní vešlo. Chutě nakupovat novou kosmetiku nebo novou fotografickou techniku mě pustily, i když jsem na Bazarfotu narazila na Sigmu 30 mm pro Panasonic, který se mi líbí jako užší varianta. Psala jsem o něm v prvním článku v seznamu povolených výjimek, tak už mám vybráno 🙂

Vytřídila jsem třetinu svých knížek a ještě mě větší část čeká. Rozhodně to má význam, už jenom skrz to místo v poličkách, které se mi tím uvolnilo. Prokrastinační nákupy knížek se nekonaly žádné, v tomto směru sto procent úspěch. Mám na poličce u postele Dítě v síti z knihovny a ve čtečce Mnicha, který prodal svoje ferrari. Něco na tom je.

Padesátikoruny se mi chvíli vyhýbaly, tak jich do prasete nepřibylo tolik, a obálkový systém si začíná sedat. Byl to geniální nápad a rozhodně to celé rozjedu daleko ve větším. Zatím to jsou mantinely, ale dostanu se do bodu, kdy to nebude nutnost, ale styl. I když to dozajista bude potřebovat pár nějakých úprav.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *