Papírnictví

Bullet journal bez kreslení

Video od Rachael Stephens pro mě bylo přelomové. Do té doby jsem znala bullet journal jenom z Pinterestu. Narýsované přehledy, týdenní a měsíční diář, kaligrafie a malůvky, na které definitivně nemám ruce. Jasně, Rachael vládne falešnou kaligrafií taky, ale celý zbytek bullet journalu je na trochu jiné bázi.

Zkoušela jsem brush penem taky, ale nakonec jsem pokorně stáhla ocas a zaúkolovala Ježíška ohledně krasopísanky. Podle návodů to vypadá snadně, a podle výtvorů ostatních pokročilých taky, ale když jsem to vzala do ruky, pořád mi moje výsledky nevyhovovaly.

Na pravé stránce dole můžete vidět můj způsob připomínání nezpracovaných nápadů na články – žlutý lepík s poznámkami, zpracovaný nápad přijde škrtnout.

V každém případě, nekreslím, nepočítám, nelepím, i když jsem si už říkala, že by se mi hodily samolepky v černé obrysové kontuře na průhledné folii, něco na způsob doodle obrázků, ale zatím k tomu nedošlo. Tady jsou ještě u soboty vidět pokusy o kodifikaci odrážek, nakonec jsem se usadila u šipky, kolečka a vykřičníku.

Když jsem zjistila, že to s mojí kaligrafií nebude tak slavné hned, přešla jsem u nadpisů na tiskací písmena. Líbí se mi ten kontrast tiskacího a psacího. Na levé straně můžete vidět první nástřel na plán článků. Čtyři políčka, kde je dost místa pro nadpis, datum vydání a pár poznámek o tématu článku. Zatím mě tato podoba nepřesvědčila; navíc v drtivé většině případů články neplánuju a píšu spatra.

Celkem mám dva tečkované zápisníky. Jeden na bullet journal a jeden na trénink různých způsobů rozvržení a plánování. I když celou tu záležitost držím v minimalistické rovině, pořád rozvíjím různé seznamy a měsíční plány a vyhovuje mi, když mám tréninkovou plochu dostupnou “nanečisto” . Ten “na hotovo” jsem si vybavila i poutkem na propisku – jednoduše jsem nařízla kousek zadní kapsy na drobnosti a vlepila poutko tam, ať je to čisté a uklizené.

Mám ještě co dohánět – minimálně co se týká seznamů a habit trackerů. Z nějakého důvodu mi nevyhovují ty klasické, a chvíli potrvá, než si najdu vlastní systém.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *