Deníček blogerky

K čemu je omezení tématu blogu?

Říkala jsem si to taky. I když jsem viděla kolegyně blogerky, které právě na toto rozhodnutí doplatily. Být víc osobní, sdílet na webu všechno, co mě zajímá a neomezit se jediným tématem. Proč bych se měla zaměřit jenom na něco, když mě toho zajímá daleko víc? Kdo vůbec vymyslel tu podmínku, že si jako blogerka musím najít jedno téma?

Začátkem roku 2019 jsem přestala psát. Stalo se to průběžně v lednu a začátkem února a když jsem v dubnu zakládala Blogerienne, měla jsem v hlavě plán na změnu. Ženský web, témata, která souvisejí s čerstvě třicetiletou ženou a hlavně žádné omezování. Vždyť mi to musí automaticky dovolovat celou škálu možností!

Rychle jsem zjistila, že to úsloví “píše o všem a o ničem” k něčemu je. Vy máte zdánlivě neomezené pole působnosti, ale sedíte před prázdným editorem a až na výjimky nemáte představu, co napsat. A hlavně proč a pro koho to psát. Stejně to zase sklouzne do témat, která vás zajímají nebo která nějak souvisejí s tím, co aktuálně řešíte jako člověk.

Omezit téma webu znamená spoustu přidaných výhod. Ještě líp, když tématu rozumíte, nebo vás zajímá a máte zájem se v něm zlepšovat. Najednou musíte víc do hloubky, protože obecné články vyplácáte za dva týdny. Za tři, pokud píšete méně často. Najednou přemýšlíte, jak se dají Vánoce nebo akce na Letné propojit s vaším odvětvím, protože to budou takové ty vděčné články, které budou vyhledávané rok co rok, když nastane čas svátků nebo nějakých dalších pohybů na politické scéně; zvlášť když hnutí Milion chvilek nevypadá na to, že by chtělo vyhořet.

Když nemáte daný rámec témat, může se snadno stát, že nenapíšete nic. Když si předem určíte, pro koho má článek být, máte aspoň jedno lano, která vám pomůže vytáhnout článek. Jestli je studium SEO problematiky k něčemu dobré, je to určitě tématika cílové skupiny a zdůraznění důležitosti klíčových slov. Ne ani tak pro to, že někdo na internetu řekl, že to do článků na web patří. Je to fajn spíš pro blogera, který si potřebuje ujasnit, jaký důvod má jeho psaní vlastně mít.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *