Píšu

Rok bez nákupů: Měsíc vánočních dárků

Karlova pekárna, latte plus dortík. Můj seznam útrat začíná položkou za 95 korun, což je u mě typické pro začátek každého takového seznamu. Později už mám ve zvyku podobná kafíčka flákat (je pravda, že takto nehřeším denně, tak si to nezapisování snáz odpustím). I tak: čekala jsem, že v listopadu dost nakoupím na Vánoce, ale zatím to vypadá, že v prosinci už budu jenom dolaďovat.

Dojela jsem noční krémy a ten pod oči jsem už vyhodila, protože mi rok a půl ležel na poličce bez pohnutí. Než si vykoledovat vřídky, přihodila jsem k objednávce nový a rovnou přidala i denní krém, protože s tím svým jsem v poslední třetině balení, tak ať nemusím dělat za chvíli další objednávku.

V půlce listopadu jsem u nakladatelství Melvil narazila na knížku Digitální detox, tak jsem konečně měla důvod objednat Metodu Bullet Journal, po které pokukuju už delší dobu, ale pořád jsem nechtěla nic objednávat, protože přece nebudu dávat poštovné za jednu knížku. No, tak už jsou dvě. Nechala jsem si je rovnou zabalit na Vánoce a odolala jsem i pokušení nahlédnout do nich.

Druhá půlka listopadu rozhýbala i zbytek blízkých. Udělali jsme objednávku v jednom knihkupectví a zajistili si na Vánoce doopravdy hooodně knížek. Jak jsem si nějaký ten měsíc zpátky pořizovala Druhou Boleynovou od Philippy Gregory (Králova přízeň slovenské vydání, české je rozebrané) , tak jsem tam za antikvariátovou cenu narazila na Královu přízeň česky s filmovým přebalem. Samozřejmě jsem ji tam nenechala 🙂 .

Jinak, v listopadu už nákupy hloupostí “nestihnu” . Jednak mám prázdné prasátko, a taky mám letos výjimečně zařízeno na Vánoce s předstihem a už můžu ladit jenom Vánoční atmosféru. Dneska jsem dokupovala poslední dárek a teď už mě čeká jenom úklid. Budu dělat pořádky ve svém papírnictví (přišel čas si přiznat, že všechny ty zbytky a přebytky “na někdy jindy” už většinou nevyužiju) a mám vyřazených pár věcí, které měly jít do kontejneru na textil nebo do knihobudky do města, ale ještě se tam nedostaly.

Začala jsem s sebou v poslední době dost nosit zrcadlovku. Malý foťák mám v batohu pořád, ale když jdu cíleně fotit, vezmu Nikon a k němu některý ze svých objektivů. Líp mi sedí v ruce, líp se mi soustředí, pracuju s ním v manuálním módu a tím pádem pomaleji a navíc s sebou dost často mívám dva objektivy (jeden širší, jeden 90 mm na makro a na užší záběry) , celkový čas u fotky ještě prodlouží nutnost objektivy vyměnit. Musím přiznat, že mi to zpomalení jenom prospívá. Ani si nevzpomínám, kdy naposledy jsem v listopadu udělala tolik fotek jako letos.

4 komentáře u „Rok bez nákupů: Měsíc vánočních dárků“

 1. aasaa říká:

  Nieco nie je dobre. V clanku s nadpisom bez nakupov pises len o tom ako nakupujes? Si ok?
  PS – aj tak to nezverejnis

 2. Outcry říká:

  Ani nechci vědět, kolik věcí jsem koupila za uplynulé dva, tři měsíce. 😀 Snad jsem na tom ale nebyla tak bídně, když to většinou byly dárečky. 🙂 Jsem zvědavá na leden, kdy jsme si s přítelem udělali každý rozpočet 5000 korun (plus nájem) a budeme z toho hradit všechno. 🙂

  1. Andrea říká:

   Ano, Vánoce mi taky udělaly celkem průvan v rozpočtu. Ve skupině Low buy na Vinted jsem nabrala nový vítr a začíná to zabírat 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *